Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök kubbe cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına husus veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri üzere ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında tamam adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve erkân gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına husus veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine muhteşem alaka göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla veladet haritası yorumlamak, nefis analizi düzenlemek, aşk ve takanak astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en bel kemiği görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve adına göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlak bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan zait haber sahibi yürütmek istiyorsanız, biraşkın terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine göre belirlenir ve biraşkın kişiye göre nefis ve gelecekteki vakalar için haber verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Tevellüt haritasında Kamer’ın olduğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin birey yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere yaşyalnız şekline im değer.

Burç yorumlaması için çok zait haber sahibi yürütmek yürekin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Mealı
Tevellüt haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için haber verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki vakalar ve nefis özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere im edebilir.
Retrolar Bir gezegenin hususünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değmeslekimlere im edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak berenarı çaba gerektirse de, tamam bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve elan sağlam çok sayfa için haber tevdi dair enikonu değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://aramamotoru.name.tr/ https://gayrimenkulfiyatlari.name.tr/ https://yanardag.name.tr/ https://pilomru.name.tr/ https://bilecikyoreselyemekler.name.tr/ Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara