“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” yahut “iş” manaına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet işçiliklerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak yürekin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli işçiliklerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişçok tanımlamak yürekin kullanılmaya kellelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseri hükümet, spor yahut iş dünyası kabilinden resmi bir konumda kâin kişileri yahut kurumları tanımlamak yürekin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut mezun bir konumda kâin rastgele bir kişçok tanımlamak yürekin kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://aramamotoru.name.tr/ https://gayrimenkulfiyatlari.name.tr/ https://yanardag.name.tr/ https://pilomru.name.tr/ https://bilecikyoreselyemekler.name.tr/ Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara